בשר בקר לחמין

יש כאלה שמכינים חמין רק בשבתות חורפיות וגשומות במיוחד, ואחרים לא יכולים לדמיין שבת בלי חמין. לא משנה באיזה קטגוריה אתם נמצאים, אתם רוצים לדעת איזה בשר בקר כדאי להוסיף לחמין.

מאכל מסורתי בבישול ארוך
חמין, צ'ולנט, סחינה או תביט, כל אלה כינויים למאכל השבת היהודי שמתבשל על מקור חום נמוך במשך שעות ארוכות. מרכיבי החמין משתנים מעדה לעדה, אך כוללים בדרך כלל תפוחי אדמה, בצל, קטניות שונות ובשר בקר.

איזה בשר מתאים לחמין?
יש כאלה שחושבים שלא משנה איזה בשר הם יזרקו לסיר החמין, זה ייצא טעים, אבל זו מחשבה לא מדויקת. על ידי התאמה נכונה של הבשר תוכלו ליצור חמין טעים הרבה יותר.

אז באיזה חלקים להשתמש?
החלקים המתאימים ביותר לחמין הם החלקים הקשים יותר של הפרה, שזקוקים לזמן בישול ארוך כדי להתרכך. החלק הנפוץ ביותר להכנת חמין הוא השריר, אבל גם צלעות, חזה ואוסובוקו יהיו מצויינים, והכי טוב אם תשלבו כמה סוגים. בנוסף, כדאי לשלב בחמין גם עצמות כדי להעשיר את הטעם.

איפה קונים בשר בקר לחמין?
בשר בקר לחמין תוכלו לקנות בסופר, אבל אם אתם רוצים בשר איכותי כדאי להשקיע ולהגיע לקצבייה. קצביית ברכת שמואל מציעה קונספט ייחודי של שירות, איכות ואמינות ברמה גבוהה במיוחד. כדי לחסוך זמן תוכלו להזמין את הבשר הדרוש לכם בלי להגיע לקצבייה.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח