צלעות טלה

לבשל כל שבוע את אותו עוף בתנור כבר מתחיל להיות משעמם, אבל להשיג בשר איכותי במחירים משתלמים זה קצת מסובך. מזל שאצלנו, בקצביית ברכת שמואל, תיהנה מיחס אישי ושירות מעולה ואפילו ממשלוחים עד הבית.

מה זה צלעות טלה?
ברחבי העולם יש כ-60 מיני טלאים, ובישראל מגודלים עשרה מינים שונים. המוכרים ביותר הם הבלאדי, שבשרו שמן מאוד וטעמו חזק ומודגש, והמרינו שטעמו עדין יותר. לטלה יש 12 צלעות, אך רק שמונה הצלעות הראשונות טעימות לאכילה. במקומות לא מקצועיים עלולים למכור לכם גם את הארבע הנותרות, וזו אינדיקציה מעולה למקצועיות של הקצב.

מה עושים עם זה?
ניתן לפרוס את הצלעות אחת אחת, או לבשל אותן כנתח אחד, והן מתאימות לכל סוגי הבישול (צלייה קצרה, בישול ארוך ועוד). אם אתם רוצים להשקיע קצת יותר כדאי שתכירו את האפשרות של צלעות מקוצרות עצם, שנחשבות איכותיות במיוחד ומחירן גבוה בהתאם.

איך תזהה שמדובר בבשר טלה איכותי?
צבע הבשר צריך להיות ורוד בהיר, ללא חלקים כהים. בשר קפוא יהיה אדום, ויחזור לצבעו המקורי לאחר ההקפאה. בנוסף, הבשר צריך להיות שמן ומכוסה בשומן לבן.

 

אבל אתה לא קצב או מומחה לבשר וזיהוי בשר טרי ואיכותי בטח נשמע לך כמו סינית. בקצביית ברכת שמואל יתאימו לך את נתח הבשר המתאים לך, ובכשרות בה אתה מעוניין.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח