טחול

כשמדברים על עוף מיד חושבים על חלקים נפוצים כמו ירכיים, שוקיים או חזה, אבל מדוע שהפעם לא תבחרו בטחול? עם טעם עשיר ומרקם מיוחד משתדך הטחול למגוון תבשילים ויהיה מצוין גם בצלייה על האש, אז מדוע אתם עדיין מתלבטים?

מהו הטחול?
הטחול הוא חלק בגוף העוף, שאחראי לתפקודים מסוימים של המערכת החיסונית ומערכת הדם. זהו חלק קטן יחסית בגוף העוף, ולכל עוף יהיה טחול אחד, לכן חלק זה נחשב יקר יחסית. יחד עם זאת, הטעם המצוין שלו הוא סיבה מצוינת לנסות אותו.

מה עושים עם זה?
רבים מכירים את הטחול מהמעורב הירושלמי בו הוא מככב, אבל הוא מתאים לעוד מגוון שימושים. כך למשל, ניתן למלא אותו בבשר טחון, ובמטבח המרוקאי הוא משמש להכנת טחאן מעמר. המרקם והגודל הקטן עושים אותו מתאים במיוחד לטיגון ולצלייה על הגריל, אבל הוא מתאים מאוד להעשרת טעמם של תבשילים שונים. בין המטבחים שעושים שימוש נרחב בטחול ניתן למנות את המטבח הצפון אפריקאי והמטבח האסייתי, אבל הוא נפוץ גם במטבחים אחרים.

איפה כדאי לקנות טחול?
כמו חלקי בשר ועוף אחרים, גם את הטחול כדאי לקנות טרי אצל הקצב. אם אתם מעוניינים להכין טחול ממולא בבשר טחון כדאי שתיעזרו בקצב כדי לבצע את החיתוך ההתחלתי, ובחלק מהקצביות תוכלו לקנות טחול ממולא כך שאתם רק תבצעו את פעולת הבישול.

שירות משלוחים עד הבית
אתם רוצים לקנות טחול ובשרים אחרים, אבל אין לכם מספיק זמן להגיע אל הקצב? אצלנו בקצביית ברכת שמואל תוכלו ליהנות משירות משלוחים עד הבית.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח