כרעיים טרי

השבת מתקרבת ואתם עדיין מתלבטים איזו מנה עיקרית להכין. מרק עוף זה מאסט, וגם על מושט חריף אתם לא מוותרים, אבל מה לגבי מנה עיקרית? למה שלא תבחרו בכרעיים טריות בתנור שילכו נהדר עם תפוחי אדמה, בטטות ומצע אורז נחמד?

מה זה כרעיים?
כרעיים נקראות גם רבע עוף והן למעשה חלק בעוף הכולל את השוק והירך. הכרעיים מכוסות עור, וכוללות עצמות ושומן. תוכלו להשתמש בכרעיים כשהן שלמות, או לבקש מהקצב להפריד אותן לשוק וירך. בנוסף, סטייק פרגית הוא למעשה כרעיים מהן הוצאו העצמות.

מה עושים עם כרעיים?
כרעיים יהיו מצויינות אפויות בתנור, מבושלות במרק או כחלק מתבשיל קדירה. אופן ההכנה הפשוט, והטעם המצוין שלהן עושים אותם לאחד החלקים המועדפים בעוף, כך שתוכלו למצוא מתכונים רבים המבוססים על כרעיים.

העיקר הטריות
במהלך ההקפאה טעמו ומרקמו של העוף עלולים להיפגע, לכן כדאי לרכוש עוף טרי. בנוסף, כאשר אתם קונים עוף טרי אתם לא באמת יודעים האם הוא עבר הקפאות והפשרות במהלך הזמן. המקפיאים הביתיים של היום מצוינים, ותוכלו לרכוש עוף טרי ולהקפיא אותו במידת הצורך בביתכם, אך הקפידו לא להקפיא בשנית עוף שהופשר.

אצלנו בקצביית ברכת שמואל תוכלו לרכוש כרעיים עוף טריות ואיכותיות. הצוות המקצועי שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ויספק לכם את המוצרים הטובים ביותר, ואם אין לכם זמן להגיע לקצבייה תוכלו להזמין את כל מה שאתם צריכים עד הבית

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח