כך תאכלו בשר ותרגישו טוב עם עצמכם

עם התפתחות הטכנולוגיה והתפתחות תעשיית המזון, גם תעשיית הבשר התפתחה והביאה עימה שיטות חדשות בעזרתן אתם יכולים לקנות בשר בקצביות האהובות עליכם, לאכול אותו ולהרגיש טוב עם עצמכם מבחינה הומניטרית.

בימינו קיים בשר מתורבת או בשר סינתטי, המיוצר בתרבית תאים במקום בגופם של בעלי חיים. תהליך ייצור הבשר במעבדה כולל בתוכו לקיחת תאי שריר ושימוש בחלבון העוזר לתאים להתרבות. כשנתקבלו התאים ההתחלתיים, בעלי חיים נוספים אינם נדרשים יותר. כך למעשה נשחטים ונהרגים הרבה פחות בעלי חיים.

עם זאת, נכון לתקופה זו, מחיר הבשר המעובד אינו זול וזאת בשל הטכנולוגיה החדישה שעדיין אינה נפוצה כל כך. אולם ישנה סבירות שעם השנים, המחירים יירדו בצורה דרסטית.

רבים מתבלבלים ונוטים לחשוב כי בשר סינתטי זהו תחליף בשר כמו סויה או פטריות המיועדים לצמחוניים וטבעוניים, אך קיים שוני ביניהם ואין מדובר על אותו הדבר, שכן במקרה דנן, הבשר נלקח מתאי שריר אמיתיים של בעלי חיים, וממנו מתרבה בשר נוסף ללא הצורך בשחיטה נוספת של בעלי חיים.

יש לציין שמבחינה בריאותית הנושא עדיין לא נחקר ואין כרגע תשובה חד משמעית אם הבשר המעובד יהיה בריא יותר מבשר קונבנציונלי אשר נקנה מקצבייה או מסופר. לפי מדענים העוסקים בתחום, המטרה היא שבשר מעובד יהיה בריא יותר מבשר קונבנציונלי, וזאת על ידי הורדת תכולת השומן ובקרה על הרכיבים התזונתיים.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח