כך תדע לעשן בבית בשר כמו מקצוען אמיתי

עישון בשר זהו אינו עוד דבר סתמי, אלא עשייה מורכבת. במדריך זה תלמד כיצד לעשן בבית בשר ולייצר לעצמך נתח בשר, אשר יגרום לך להרגיש כמו בתוך קצבייה. עישון בשר זוהי למעשה שיטת שימור חיי המדף של הדגים והבשר. אכילת בשר מעושן נתפס כטעים ואיכותי יותר מאשר עשייתו במנגל. אנו בקצביית ברכת שמואל דבקים בכך שלא רק ליוצאי מדינות דרום אמריקה מגיע להנות מבשר טעים ועסיסי, אלא גם לתושבי ירושלים.

עישון בשר ביתי למעשה אינו כמו יציאה חברתית לפארק והקמת מנגל עם החברים, אלא פעולה שדורשת תכנון מקדים והכנת דברים. בכתבה זו תלמדו כיצד לעשן בשר כמו קרניבור אמיתי. אז יאללה, בואו נתחיל:

לא חייבים לקנות מעשנה יקרה. מעשנה אינה חייבת להיות מוצר יקר ויוקרתי. ניתן להסתפק במעשנה בעלת מחיר נמוך, אשר תספק את הסחורה בדיוק כמו מעשנה יקרה ואולי אף יותר טוב. למעשנות אין גבול מבחינת עלויות, לכן עדיף לקנות מעשנה לא יקרה במיוחד. מחירן נע בין מאות שקלים לבין אלפי שקלים.

בחרו את הבשר המתאים לכך. הבשר הישראלי נתפס כבשר הטוב ביותר לתהליך העישון ולכן מומלץ לעשן אותו. נתחי בשר שומניים כמו לדוגמה שרירים הם הנתחים הטובים ביותר לעישון בשל היותם שומניים יותר מנתחי בשר אחרים. כמו כן, גם אנטריקוט, עוף ונקניקיות ניתנים לעישון ואפילו יהיו טעימים לכל חיך.

לכו למקום פתוח. תהליך עישון הבשר מזהם רבות ויצור עשן רב בסביבתכם. לכן, מומלץ לעשן בשר במקום פתוח כדוגמת פארקים, חוף ים ואולי אפילו בשטח פתוח ליד הבית שלכם. בכל זאת, ירושלים היא עיר גדולה.

הבדילו בין נתחי בשר שמתאימים לעישון קצר וארוך. ישנם נתחים כדוגמת שקדי עגל, שמתאימים יותר לעישון קצר וכאלו כדוגמת אסאדו וצוואר בקר, המתאימים לעישון ממושך. עישון קצר נע בין כחצי שעה ועד שעה ואילו עישון ארוך עלול להימשך מספר שעות.

אם החלטתם לא לרכוש מעשנה ייחודית לכך ובחרתם ליצור אחת כזאת מטוב הפריטים הנמצאים בביתכם, עליכם לדעת איך להפוך אותה למעשנה איכותית וליצור בעזרתה את הבשר הטוב ביותר, ממש כאילו אתם נמצאים בתוך קצבייה. אז בחרתם כבר שני תאים איתם תרצו לעבוד? יופי! בתא הראשון שיצרתם עליכם לשים גחלים ושבבי עץ אשר ייתנו את הארומה לבשר ובתא השני עליכם לשים את נתחי הבשר אותם תרצו לעשן. העשן שיצא מתוך התא עם הגחלים ושבבי העץ למעשה ייצור את אפקט העישון ובעזרתו הטעם של הבשר יצא טוב יותר.

מקווים שאחרי קריאת כתבה זו, חווית עישון הבשר שלכם תשתפר. בתיאבון!

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח