לצלות בשר כמו גדולים

תמיד רציתם לשדרג את העל האש שלכם ולא ידעתם איך? בכתבה הבאה מאת קצביית ברכת שמואל תמצאו מספר שיטות שישדרגו את המנגל שלכם ויגרמו לחבריכם לקנא בכם.

שקדי עגל

שקדי עגל זהו בשר עדין יותר ביחס לנתחים אחרים ועל כן הוא מתאים למגוון רחב של צורות הגשה.

את שקדי העגל ניתן לצלות כאשר הם נאים וגם כאשר הם פרוסים ומבושלים. תחילה, יש לשים את שקדי העגל בתוך סיר עם מים ומעט מלח ולהביא לרתיחה במשך כחצי שעה. לאחר כחצי שעה, הוציאו את שקדי העגל מהסיר והשרו אותם במי קרח במשך כעשר דקות. לאחר שהשקדים התקררו ממי הקרח, קלפו את הקרום החיצוני שעוטף אותם ופרסו לפרוסות.

שוק טלה

את שוק הטלה ניתן לצלות בדרכים רבות ומגוונות. ניתן לצלות את הנתח כמו שהוא, (בשלמותו) או לעשן אותו במעשנה ולגרום לו להישאר במידת עשייה מדיום וול. דרך נוספת היא לצלות אותו בשלמותו (ללא העצם) ולמלא אותו בעשבי תיבול, פירות ועוד. עוד דרך היא לבשל בנוזלים בתנור עד שייפול מהעצם ויהיה נימוח.

שפיץ שייטל

על מנת שנתח זה יצא בצורה הטובה ביותר, יש ליישן אותו כדי לחזק את טעמו. קנו אותו מהקצבייה שבוע לפני ביצוע המנגל, וודאו כי הוא מגיע בשקית וואקום אטומה והניחו אותו במקרר במשך שבוע.

צורת עבודה מומלצת לגריל

עקב צורתו של השפיץ שייטל כקונוס, ניתן לפרוס אותו לסטייקים דקים ולצרוב אותם צריבה מהירה על אש גבוהה בגריל ולהגיש אותם כך כמנה ראשונה. את החלק הצר יותר של הנתח, ניתן להשאיר בשלמותו ולצלות על אש נמוכה בגריל. מכיוון שהוא שונה מבשר סינטה או אנטריקוט, משך זמן צלייתו אינו לוקח זמן רב, ולכן לא מומלץ לצלות אותו יתר על המידה. על מנת שהמנה תצא טעימה, יש לסובב את הנתח כל הזמן כדי שלא יתייבש. המלצתינו היא לבדוק את הטמפרטורה של הנתח בעזרת מד חום טרם הורדתו מהאש (הטמפרטורה המומלצת בה נתח הבשר צריך להיות היא 53 מעלות לערך) ולאחר מכן יש לתת לו לנוח במשך כ-5 דקות לפני פריסתו.

שיטה נוספת לבדוק את טמפרטורת הנתח למי שאין מד חום בבית היא להשתמש בסיכה. יש לדקור את אמצע הנתח ולבדוק האם הסיכה יוצאת חמה או קרה. באם לאחר 5 שניות שהסיכה בתוך הנתח הסיכה יוצאת קרה, הבשר נא לחלוטין. אם הסיכה פושרת, מידת עשיית הנתח היא מדיום רייר. אם הסיכה חמה, הבשר במידת עשייה מדיום וול ואם הסיכה רותחת, מידת העשייה שיצאה היא וול דאן. בתיאבון!

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח