סוגי בשר בקר שונים והבדל בנתחים

מתבלבלים בין עוף לבקר? לא יודעים מה זה בדיוק "פילה"? הכתבה הזו במיוחד בשבילכם, תושבי ירושלים היקרים. כפי שאתם בוודאי יודעים, קיימים המון סוגי בשר בקר ואנחנו כאן בדיוק בשביל לעשות לכם קצת סדר בבלאגן. בכתבה זו תלמדו מאיתנו, קצביית ברכת שמואל, על סוגי הבשר הבקר השונים.

תחילה, כאשר מדובר בבשר בקר- יש לשים לב להבדלים בין החלקים הפעילים בגוף הבהמה כגון שריר וזרוע, לבין החלקים הסטטיים בגוף הבהמה כגון פילה (שריר המצוי בחלקו האחורי של הבהמה) וסינטה (נתח בשר מגב הבהמה). ההבדלים באים לידי ביטוי בין השאר בטיב הנתח, משך וצורת צלייתו על האש וכמובן במחיר. החלקים הסטטיים בגוף הבהמה נחשבים ליוקרתיים יותר וטעימים יותר.

ישנם המון סוגי נתחים של בשר בקר אותם ניתן לאכול כגון: אנטריקוט (ורד הצלע), צלעות, חזה, צוואר, פילה, שריר אחורי ועוד.

 

ניתן לחלק את סוגי בשר הבקר ל-4 קטגוריות:

– בשר טרי – למעשה מדובר בבשר חי המהווה גם את הבשר האיכותי ביותר. עם כל הטעם שבדבר, ישנו גם חיסרון משום שלא ניתן לשמור אותו לטווח ארוך בקירור.

– בשר קפוא – כשמו כן הוא. קפוא! לכן, מן הראוי כי איכותו וטעמו יהיה פחות טוב מאשר הבשר הטרי, אך עם זאת גם מחירו נמוך משל הבשר הטרי.

– בשר מעובד – סוג הבשר הפחות ביותר. בשר זה מגיע קפוא לארץ ועובר תהליכים של הפשרה והקפאה חוזרת עד אשר מגיע לחנויות השונות. כמו כן, במשך התהליך הארוך שהוא עובר, מוזרקים לו גם חומרים משמרי צבע וג'לטינים אשר מאריכים את תוקפו. עקב הזרקות אלו והתהליך הארוך, איכותו פחות טובה.

– בשר בקר מופשר – בשר המגיע לארץ כאשר הוא קפוא. לאחר הגעתו ארצה, מפשירים אותו במפעלים שונים ולבסוף אורזים אותו באריזות וואקום. את הבשר המופשר אסור להקפיא בשנית. הדעה הרווחות היא שבשר מסוג זה בריא יותר במקצת מהבשר המעובד.

מקווים שעשינו לכם קצת סדר וכעת אתם מבינים קצת יותר בסוגי הבשר הבקר השונים

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח