10 טיפים שיהפכו את העל האש שלכם לחוויה מושלמת

מי מאיתנו לא עושה על האש מדי פעם? קצביית ברכת שמואל, הממוקמת בירושלים ריכזה עבורכם 10 טיפים שיהפכו את העל האש שלכם לחוויה מושלמת!

  1. חישבו מראש את כמות המשתתפים באירוע – בהרבה מקרים בהם עושים מנגל, כמות האנשים הצפויים להגיע לא מחושבת היטב, דבר היוצר למעשה מצב בו כמות האוכל גדולה או קטנה מדי. חישוב מראש של כמות האנשים הצופויים להגיע עלול לחסוך מכם מקרים מסוג אלו.
  2. קבעו טרם קניית הבשר את סוג הבשר שאתם קונים. לא פעם החבר רוצה נקניקיות בעוד שהאח הקטן אוכל רק המבורגרים וחזה עוף. מצב כזה של בלבול בעת הקנייה יגרום לכם לעמוד בקצבייה לא מעט זמן. לכן, קבעו מראש את סוג הבשר אותו אתם רוצים לקנות.
  3. איפה קונים? האטליז או הקצבייה בהם תקנו את הבשר מהווים מרכיב חשוב טרם תהליף הנפנוף. לכן, קצביית ברכת שמואל מציעה לכם להרכיב רשימה עם כל הפרמטרים החשובים בעיניכם כגון מחיר, כשרויות, סוג הבשר ועוד על מנת להתאים את עצמכם למקום בו אתם רוצים לקנות. חיפוש קטן באינטרנט על קצביות שונות ישדרג את חווית המנגל.
  4. היו מדליקים! כן, אנחנו יודעים שאתם כבר מדליקים, אבל תהיו מדליקים עם סטייל. אתם כבר משקיעים במנגל איכותי, בשר טוב אז גם תשקיעו במדליק גחלים. לא מומלץ להשתמש באמצעים כמו נייר או קרטון כדי להדליק את המנגל. השימוש במדליק גחלים יהפוך לכם את החיים לפשוטים בהרבה.
  5. יאללה, התחלתם את המנגל. אבל רגע, איפה המלקחיים? הנייר כסף עוד בארון? ומה לגבי הנפנף? היו מסודרים! טרם הדלקת המנגל הכינו את כל הציוד הנדרש לכך על מנת שלא יווצר לכם בלאגן.
  6. הבשר אמנם כבר על האש, אבל אתם רעבים עכשיו. מה אפשר לעשות? לאכול בקטנה. אכילה מרובה של סלטים, פיתות וחומוס תשביע אתכם ותגרום לכם להיות עייפים אך לא מרוצים.
  7. חתכו קצת את הבשר. כאשר הבשר בתחילת תהליך הצלייה שלו, קחו סכין ותחתכו קלות את הבשר במרכזו. חיתוך קל של הבשר במרכזו יגרום לכך שהבשר יתחמם גם מבפנים. כשחם מבחוץ, חם גם מבפנים!
  8. סיימתם את העל האש? עכשיו אתם שבעים? מצויין. בירושלים אוהבים לשמור על איכות הסביבה ולכן רצוי להכין פח אשפה על מנת לזרוק את כל השאריות והזבל שמצטבר במהלך העל האש. הכינו אפילו שקית זבל גדולה לתוכה תזרקו את כל הקופסאות הריקות והאשפה.
  9. שומרים ונהנים. אחרי שאתם מפנים את הבשר מהשולחן ורגע לפני שאתם מתחילים עם הקינוחים, רצוי לשמור את הבשר שנותר (למקרה שעדיין נשאר למרות חישוב כמות האנשים מראש) בקופסה סגורה על מנת שתוכלו להנות ממנו בהזדמנות נוספת.
  10. שלב הקינוחים. אחרי אכילת הבשר ושאר הירקות, השתדלו לשמור מקום נוסף בבטן כדי לסיים את העל האש בטעם מתוק!

בתיאבון.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח