עולם הבשר

בחר עולם:

בשר בקר לרשותך מידע על סוגי הנתחים:

בשר דגים לרשותך מידע על סוגי הנתחים:

בשר כבש לרשותך מידע על סוגי הנתחים:


בשר בקר  הוא בשר שמקורו בגוף הפרה, ומתמיין לנתחים שונים על פי החלק בגוף הפרה ממנו נלקח הבשר. בישראל מקובל לזהות את הנתחים על בסיס מספרים ושמות, כאשר הכלל הוא שככל שהחלק שרירי יותר, כך הוא דורש בישול ארוך יותר כדי להתרכך.

בשר עוף  הוא בשר שמקורו בתרנגולות, נחשב קל יחסית להכנה ואינו דורש עיבוד מיוחד. מקובל לחלק את בשר העוף לחלקים פנימיים שנחשבים כבעלי טעמים חזקים יותר, ולחלקים חיצוניים הנפוצים יותר לאכילה. בקצבייה תוכלו לבחור בעוף שלם שיכלול את כל החלקים, או לרכוש חלקי עוף מסוימים.

בשר כבש  הוא בשר שומני יחסית ובעל טעמים דומיננטיים במיוחד. את חלקיו השונים של בשר הכבש מקובל לאפות, לבשל ולצלות, ושומן כבש משמש לשדרוג מאכלים שונים כמו קבב והמבורגר. הקטגוריה הזו מתחלקת לבשר כבש ובשר טלה, כאשר טעמו של הטלה נחשב עדין יותר ובשרו קשה יותר להשגה.

 דגים  נחשבים בריאים מאוד לאכילה כיוון שהם עשירים בברזל ובויטמין B12. מקובל לחלק את עולם דגי האכילה לשלושה חלקים: דגי מים מתוקים כולל את הקרפיון, האמנון ונסיכת הנילוס; דגי ים שחיים בבריכות דגים כולל את הבורי, המוסר והלברק; ודגי ים מובהקים כולל את הטונה, המקרל והדניס.

עושה חשק? למה לחכות כשאפשר להזמין עד הבית הזמן משלוח